ZAWODOWE
/PRAKTYKI
ZAWODOWE
/PRAKTYKI
Studenci kierunku Lingwistyka współczesna w ramach programu mają przewidziane 725h praktyk zawodowych. Szczegółowy podział godzin, które mają być zrealizowane na danym semestrze:
- semestr III – 50h,
- semestr IV – 350h,
- semestr V – 275h,
- semestr VI – 45h.
Dodatkowo przewidziano 5h na spotkania z koordynatorem praktyk.
Studenci kierunku Filologia angielska (II stopień) w ramach programu mają przewidziane 375h praktyk zawodowych. Szczegółowy podział godzin, które mają być zrealizowane na danym semestrze:
- semestr I – 50h,
- semestr II – 125h,
- semestr III – 125h,
- semestr IV – 80h.
W tym przewidziano 15h na spotkania z koordynatorem praktyk oraz 30h kształcenia zdalnego.
- semestr III – 50h,
- semestr IV – 350h,
- semestr V – 275h,
- semestr VI – 45h.
Dodatkowo przewidziano 5h na spotkania z koordynatorem praktyk.
- Praktyka/staż/praca w firmie, która spełnia wymogi naszego programu praktyk; mogą to być korporacje międzynarodowe, polskie oddziały firm zagranicznych, małe i średnie przedsiębiorstwa, biura tłumaczeń, biura podróży, szkoły językowe, urzędy oraz inne jednostki administracji publicznej. Uczelnia posiada podpisane porozumienia z pracodawcami, którzy będą mogli przyjąć określoną liczbę praktykantów. Są to przeważnie firmy międzynarodowe na terenie Polski, w których wykorzystuje się do pracy języki obce, a także które dają możliwość zapoznania się z zasadami funkcjonowania dużych organizacji.
- Warsztaty z pracodawcami – spotkania z przedstawicielami firm, w których wykorzystuje się w pracy języki obce, zajęcia z instytucjami szkoleniowymi, fundacjami i innymi placówkami, które wspierają studentów w pierwszych krokach na ścieżce zawodowej. Współpracujemy też z firmami szkoleniowymi, dzięki którym można uzyskać dodatkowe umiejętności oraz wiedzę praktyczną np. z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej.
- Praktyki w ramach programu Erasmus+ – to możliwość wyjazdu do krajów Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Student sam szuka miejsca, w którym chce pracować i potwierdza tam możliwość odbycia praktyk w ramach programu Erasmus+. Jeżeli proces rekrutacyjny zostanie zakończony pozytywnie przez przyszłego pracodawcę, wówczas student potwierdza praktykę, obowiązki i czas trwania wyjazdu, a następnie wypełnia wymagane dokumenty z uczelni.
- Kształcenie zdalne – informacje oraz zadania na naszej platformie edukacyjnej, mające na celu zapoznanie studentów z możliwościami samokształcenia, z wydarzeniami na uczelni, wewnętrznymi rekrutacjami wspierającymi działania naszej uczelni.
Program praktyk przewiduje określoną liczbę godzin na poszczególne formy realizacji praktyk zawodowych.
- Gromadzenie doświadczeń związanych z pracą zawodową, zapoznanie studenta ze specyfiką środowiska zawodowego, zasadami funkcjonowania organizacji działającej w warunkach gospodarczych,
- Poznanie zasad organizacji pracy: struktury organizacyjnej, podziału kompetencji, procedur, planowanie pracy,
- Kształtowanie konkretnych umiejętności zawodowych związanych bezpośrednio z miejscem odbywania praktyki,
- Doskonalenie tzw. „softskills” – umiejętności organizacji pracy własnej, pracy zespołowej, efektywnego zarządzania czasem, sumienności, odpowiedzialności za powierzone zadania,
- Doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem obcym w sytuacjach zawodowych.
Koordynator ds. praktyk zawodowych – mgr Katarzyna Krasin
praktyki@wsjo.pl
pokój 106 – I piętro (budynek WSJO przy ul.Różanej 17a)
DYŻURY
Środa 13-15, wybrane soboty 10-13.
Prosimy o wcześniejsze umawianie się drogą mailową na spotkanie.