WARSZTAT LEKTORA
Celem kursu jest zapoznanie z metodami nowoczesnego nauczania języków obcych w praktyce, z nowymi podręcznikami i materiałami dydaktycznymi, aplikacjami i innymi narzędziami technologii informacyjnej, przydatnymi do nauczania zdalnego oraz usprawnienie kompetencji językowej.
KURS DLA CIEBIE
Kurs stanowi idealną propozycję dla lektorów rozpoczynających karierę w szkołach językowych, jak i tych bardziej doświadczonych, którzy chcieliby odświeżyć wiedzę metodyczną z perspektywy nauczania, usprawnić umiejętności językowe, wejść w rolę nauczającego i uczącego się równocześnie.
KURS SPECJALISTYCZNY
Profesjonalny lektor języka obcego powinien nie tylko stale pracować nad swoją kompetencją językową, ale również doskonalić swój warsztat metodyczny, wprowadzać na lekcjach aktualne materiały z obszaru wiedzy o krajach jak i nowatorskie elementy dyskusji.
W dobie cyfryzacji i kształcenia zdalnego nie można zapominać o korzystaniu z aplikacji i innych narzędzi technologii informacyjnej.
ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Kurs prowadzony jest on-line w systemie zaocznym i trwa 2 semestry obejmujące łącznie 180 godzin zajęć.
Zajęcia prowadzone są w różnych formach: warsztat, panel dyskusyjny, zajęcia interaktywne, prezentacja.
Metody pracy obejmują niezbędny komponent pracy własnej słuchaczy kursu, którzy odnoszą optymalną korzyść z godzin kontaktowych pod warunkiem systematycznego przygotowywania się do nich (samodzielne pogłębianie wiedzy merytorycznej i językowej, samodzielna eksploracja i analiza różnorodnych zagadnień).
Dlatego część zajęć zaplanowano jako indywidualną pracę w czasie własnym kursantów, którzy mogą dzięki temu samodzielnie zgłębiać poszczególne zagadnienia i poświęcać im taką ilość czasu, jaką uznają za stosowną biorąc pod uwagę posiadaną wiedzę i zainteresowania.
RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ
1. Nowoczesne strategie nauczania-przegląd.
2. Aplikacje mobilne w nauczaniu języków obcych.
3. Kształcenie zdalne – modele lekcji.
4. Kształcenie stacjonarne-modele lekcji.
5. Nauczyciel jako trener i moderator.
6. Komunikacja w języku.
7. Gramatyka praktyczna.
8. Fonetyka praktyczna.
PROJEKT ZALICZENIOWY
Projekt zaliczeniowy to przygotowywany przez słuchaczy kursu, samodzielnie lub w parach przykład praktycznego zastosowania nabytej wiedzy i umiejętności.
Może obejmować formę:
o ustnej prezentacji połączonej z dyskusją;
o pisemną w postaci eseju, analizy, raportu, sprawozdania w odniesieniu do stanu faktycznego lub opracowania z podaniem literatury.
Projekt polega na przedstawieniu propozycji rozwiązania problemu, analizie przypadku z uwzględnieniem przyczyn zaistniałej sytuacji i proponowanych rozwiązań.
CENA 2800
CENA Z VOUCHEREM 2100