Lubisz pisać, komentować, oceniać, ale brakuje Tobie narzędzi i pomysłów? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z naszym kierunkiem!
Celem studiów Pisanie kreatywne jest przygotowanie słuchaczy do profesjonalnej redakcji tekstu w języku polskim, z zachowaniem konwencji, stylu i rejestru wypowiedzi zgodnej z jej formułą, sytuacją, adresatem i celem. Studia mają charakter warsztatowy i umożliwiają pracę z tekstem pod opieką specjalistów w zróżnicowanej formule zadań zbliżonych do zadań profesjonalnych. Słuchacze poznają nie tylko zasady, ale będą mieli okazje potwierdzić obecne i rozwinąć nowe umiejętności w zakresie: prowadzenia korespondencji, pisania streszczenia, przekształcenia tekstu, pisania raportów, sporządzania notatek, przygotowanie informacji dla mediów, pisania recenzji. Ponadto będą mieli okazje rozwinąć pasję kreatywnego pisania.

DLA KOGO

Oferta przeznaczona jest dla osób, które ukończyły studia I lub II stopnia.

CZAS TRWANIA

Zajęcia odbywają się przez 2 semestry, łącznie 180 godzin zajęć.

STUDIA PODYPLOMOWE ON-LINE

FORMA ZAJĘĆ

  • WARSZTAT
  • PANEL DYSKUSYJNY
  • ZAJĘCIA INTERAKTYWNE
  • PREZENTACJA
  • WYSTĄPIENIE
  • PISANIE

FORMA STUDIÓW

Zajęcia odbywają się w soboty oraz niedziele, co 2 tygodnie (tryb zdalny w formie synchronicznej i asynchronicznej/E-learning).

Kreatywne pisanie jest wypadkową wielu umiejętności, w tym kompetencji językowej, stosowania technik perswazji, znajomości języka polskiego (!). W czasie studiów będziemy  interpretować, streszczać, analizować, konstruować wnioski, pisać sprawozdania, poznawać tajniki kreatywnego pisania, redagowania krótkich informacji na potrzeby mediów, komunikatów, wpisów po dłuższe formy recenzji i formułowania opinii. Będziemy świadomie używać języka, dbając o poprawność, która może decydować o naszej skuteczności.

Studia te stanowią idealną propozycję dla wszystkich,  których sukces zależy od poprawnego i umiejętnego pisemnego komunikowania się, zorientowanego na osiąganie celów, od umiejętności redagowania tekstów dla różnych celów zawodowych i prywatnych.

Studia podyplomowe kończą się przygotowaniem projektu zaliczeniowego przez Słuchaczy, którzy  samodzielnie lub w parach albo grupach wybierają temat w oparciu o zaproponowane przez prowadzących interdyscyplinarne ujęcia wybranych zagadnień. Projekt może mieć formę eseju, analizy, raportu, prezentacji itp. lub opracowania z podaniem literatury. Jego celem jest umożliwienie Słuchaczom zgłębienia zagadnień, które ich szczególnie interesują pod kierunkiem specjalistów z danej dziedziny, którzy wskażą adekwatne źródła. 
Kończąc studia, Słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Terminarz zajęć zostanie udostępniony w późniejszym terminie.

PROGRAM/MODUŁY

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij