WARSZTAT LEKTORA

Celem kursu jest zapoznanie z metodami nowoczesnego nauczania języków obcych w praktyce, z nowymi podręcznikami i materiałami dydaktycznymi, aplikacjami i innymi narzędziami technologii informacyjnej, przydatnymi do nauczania zdalnego oraz usprawnienie kompetencji językowej.

KURS DLA CIEBIE
Kurs stanowi idealną propozycję dla lektorów rozpoczynających karierę w szkołach językowych, jak i tych bardziej doświadczonych, którzy chcieliby odświeżyć wiedzę metodyczną z perspektywy nauczania, usprawnić umiejętności językowe, wejść w rolę nauczającego i uczącego się równocześnie.

KURS SPECJALISTYCZNY
Profesjonalny lektor języka obcego powinien nie tylko stale pracować nad swoją kompetencją językową, ale również doskonalić swój warsztat metodyczny, wprowadzać na lekcjach aktualne materiały z obszaru wiedzy o krajach jak i nowatorskie elementy dyskusji.
W dobie cyfryzacji i kształcenia zdalnego nie można zapominać o korzystaniu z aplikacji i innych narzędzi technologii informacyjnej.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Kurs prowadzony jest on-line w systemie zaocznym i trwa 2 semestry obejmujące łącznie 180 godzin zajęć.
Zajęcia prowadzone są w różnych formach: warsztat, panel dyskusyjny, zajęcia interaktywne, prezentacja.
Metody pracy obejmują niezbędny komponent pracy własnej słuchaczy kursu, którzy odnoszą optymalną korzyść z godzin kontaktowych pod warunkiem systematycznego przygotowywania się do nich (samodzielne pogłębianie wiedzy merytorycznej i językowej, samodzielna eksploracja i analiza różnorodnych zagadnień).
Dlatego część zajęć zaplanowano jako indywidualną pracę w czasie własnym kursantów, którzy mogą dzięki temu samodzielnie zgłębiać poszczególne zagadnienia i poświęcać im taką ilość czasu, jaką uznają za stosowną biorąc pod uwagę posiadaną wiedzę i zainteresowania.

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ
1. Nowoczesne strategie nauczania-przegląd.
2. Aplikacje mobilne w nauczaniu języków obcych.
3. Kształcenie zdalne – modele lekcji.
4. Kształcenie stacjonarne-modele lekcji.
5. Nauczyciel jako trener i moderator.
6. Komunikacja w języku.
7. Gramatyka praktyczna.
8. Fonetyka praktyczna.

PROJEKT ZALICZENIOWY
Projekt zaliczeniowy to przygotowywany przez słuchaczy kursu, samodzielnie lub w parach przykład praktycznego zastosowania nabytej wiedzy i umiejętności.
Może obejmować formę:
o ustnej prezentacji połączonej z dyskusją;
o pisemną w postaci eseju, analizy, raportu, sprawozdania w odniesieniu do stanu faktycznego lub opracowania z podaniem literatury.
Projekt polega na przedstawieniu propozycji rozwiązania problemu, analizie przypadku z uwzględnieniem przyczyn zaistniałej sytuacji i proponowanych rozwiązań.
CENA 2800
CENA Z VOUCHEREM 2100

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij